Spinko @ Facebook

SPINKO

Power in the Team

Aktualności

12.2021 - odznaczenie dla Spinko

Rada Miejska Leszna uchwałą z 30. grudnia 2021 roku przyznała naszej spółce – SPINKO Sp. z o.o. w Lesznie, odznaczenie Zasłużony dla Miasta Leszna. Wyróżnienie to przyjmujemy jako wyrazy uznania dla pracy i osiągnięć pokoleń pracowników Spółki i Spółdzielni Inwalidów im. Mikołaja Kopernika. Obraz naszego przedsiębiorstwa był kształtowany przez lata – już ponad siedemdziesiąt - od 1950r. Nasza firma zawsze zajmowała jedno z czołowych miejsc wśród zakładów na terenie miasta Leszna. Zarówno pod względem wielkości produkcji, zatrudnienia jak i aktywności w działaniu na rzecz lokalnego środowiska. Z naszych szeregów wyrosło wielu fachowców, menadżerów, działaczy społecznych - radnych miasta. To jest także nasz wkład w rozwój lokalnej społeczności. To też praca dla tej małej ojczyzny, która nazywa się „Firma” i która jest związana ze środowiskiem miasta Leszna.

07.2019 - nowa stołówka w Spinko

Rozpoczęła się modernizacja zakładowej stołówki. Uruchomienie planowane jest na przełomie III i IV kwartału b.r. W ofercie stołówki znajdą się zestawy śniadaniowe i obiadowe, sałatki, kanapki, ciasta i inne.

04.2019 - System IATF 16949:2016 w Spinko Moto

Już trzech klientów renomowanych firm branży motoryzacyjnej VALEO, WABCO i UMFOTEC zleciło produkcję swoich wyrobów SPINKO Moto. W związku z tym zakład mógł przystąpić do zatwierdzenia Systemu Zarządzania Jakością na zgodność z normą ISO 9001:2015 i specyfikacją IATF 16949:2016. W kwietniu br. jednostka certyfikacyjna Lloyd’s Register Quality Assurance przeprowadziła audyt potwierdzający prawidłowe funkcjonowanie systemu. Wynik auditu był pozytywny, co skutkowało wręczeniem SPINKO Moto Certyfikatu zgodności z ISO 9001 i „Letter of Conformance” dla IATF 19649 (co jest równoznaczne z uzyskaniem certyfikatu). Od przyszłego roku do auditów kontrolnych oraz certyfikacyjnych obydwa zakłady będą podchodziły wspólnie. Jest to tym bardziej wskazane, że wiele procesów mamy współzależnych, a współpraca pozytywnie wpływa na rozwój i ciągłe doskonalenie naszych procesów.

11.2018 - Spinko nagrodzone

W dniach 22-23 listopada 2018 roku w Krakowie odbyła się uroczysta gala wręczenia Nagród Polskiego Przemysłu Motoryzacyjnego. W tym roku nagroda w kategorii Polski Dostawca 2018 dla Przemysłu Motoryzacyjnego Polish Supplier trafiła do firmy SPINKO Sp. z o.o. jako największego dostawcy motoryzacyjnego z kapitałem polskim. Nagrodę odebrał Pan Prezes Michał Kowalewski.

07.2018 - Spinko Moto

W lipcu 2018r. zakończono budowę zakładu SPINKO Moto w Zielonej Górze – Nowym Kisielinie. Inwestycję zakończono w uzgodnionym, rekordowo krótkim terminie 9 m-cy, zgodnie z założonym harmonogramem. Podziękowania dla całego zespołu – zarówno ze SPINKO Leszno jak i ze SPINKO Moto za nadzwyczajne zaangażowanie i efektywną pracę. Także podziękowania i gratulacje dla Generalnego Wykonawcy – firmy Mirbud S.A. ze Skierniewic i Inwestora Zastępczego – firmy Abaris z Poznania. Konsekwentnie prowadzone przez SPINKO inwestycje w Polsce, wzmacniają pozycję firmy SPINKO na rynku europejskim. – Popyt na nasze wyroby wzrasta i wzrośnie w ciągu najbliższych kilku lat. Obecnie przed młodą załogą SPINKO Moto kolejne wyzwanie – uruchomienie produkcji wyrobów dla przemysłu motoryzacyjnego. Życzymy wytrwałości i sukcesów.

12.2017 - Spinko Moto

W drugiej połowie 2018 roku w Zielonej Górze – Nowy Kisielin powstanie nowy zakład produkcyjny, którego jedynym udziałowcem jest firma Spinko Sp. z o. o. w Lesznie. W nowym zakładzie, na nowoczesnych i automatycznych liniach produkcyjnych, będą wytwarzane wysokiej jakości elementy ze stopów aluminiowych, przeznaczone do turbosprężarek, sprężarek, systemów hamulcowych oraz elementów silnikowych dla przemysłu motoryzacyjnego.

04.2016- Dział szkoleń

W Spinko utworzono Dział Szkoleń, którego głównym celem jest adaptacja pracownika w firmie oraz przyjęcie i przyswojenie przez niego nowych zadań. Dział ten wyposażony jest w salę szkoleniową oraz warsztat ze stanowiskami, na których znajdują się symulatory maszyn obróbczych, narzędzia obróbcze, środki kontrolno-pomiarowe, wzory i antywzory wyrobów produkowanych w Spinko, dokumentacja techniczna oraz wiele innych przyrządów używanych w naszych procesach produkcyjnych. Nowozatrudniony pracownik przed rozpoczęciem samodzielnej pracy na stanowisku operatora CNC przechodzi 3-miesięczny cykl szkoleń, który pomaga mu we wdrożeniu się do przyszłej pracy jako OPERATOR OBRABIAREK SKRAWAJĄCYCH. W Dziale Szkoleń prowadzone są również praktyki zawodowe uczniów szkół średnich.

Spinko to organizacja ucząca się - wyznając tą koncepcję wszyscy pracownicy nieustannie rozwijają swoje umiejętności i zdolności. Dzięki procesowi ciągłego doskonalenia gwarantujemy rozwój organizacji, a co za tym idzie lepsze wyniki.