Z życia firmy - Spinko Sp. z o.o. 

Z życia firmy

Tutaj będą mogli Państwo na bieżąco śledzić działania firmy, wydarzenia, informacje o odniesionych sukcesach, uzyskanych dyplomach, certyfikatach; informacje na temat wdrażanych programów i inwestycji oraz sposobie spędzania czasu wolnego - gdyż jest rzeczą oczywistą, że nie tylko pracą człowiek żyje.

09.02.2018 Podsumowanie  konkursu "Pomysł na Biznes"

W dniu 9 lutego 2018 roku w Leszczyńskim Centrum Biznesu odbyło się podsumowanie IX edycji Konkursu "Pomysł na Biznes". Celem konkursu była promocja przedsiębiorczości i upowszechnianie postaw przedsiębiorczych. Firma SPINKO była jednym ze sponsorów i ufundowała nagrodę w kategorii Praktycznej. Wszystkim uczestnikom oraz nagrodzonym serdecznie gratulujemy innowacyjnych pomysłów i ciekawych rozwiązań.

Relacja z imprezy na: http://www.leszno24.pl/Hojne_nagrody_za_pomysly_na_biznes_zdjecia,37786.html

Podsumowanie 2017 roku - kręglarstwo

W dniu 8 października 2017 roku na kręgielni w Lesznie odbył się turniej kręglarski zorganizowany przez Polski Związek Kręglarski w ramach cyklu Turniej Miast. SPINKO jako fundator nagród, zapewniło sobie prawo do firmowania turnieju. Drużynowo nasza ekipa była bezkonkurencyjna, nie dała szans rywalom. Indywidualnie zwyciężył kolega Remigiusz Szabel. Również we wrzesniu br. rozpoczął się sezon rozgrywek ligowych 2017/2018, w którym wystartowały cztery drużyny SPINKO w tym jedna kobieca. Trzymamy kciuki za naszych zawodników.

Podsumowanie 2017 roku - zakończenie sezonu kolarskiego

Sezon kolarski 2017 został zakończony z sukcesami. Zawodnicy SPINKO Cycylig Team przejechali łącznie ponad 680 km w 18 wyścigach rozlokowanych w naszym regionie. W klasyfikacji drużynowej w Leszczyńskiej Lidze Rowerowej nasza drużyna zajęła bardzo wysokie 6. miejsce. W końcowej klasyfikacji generalnej nasi zawodnicy zajęli następujące miejsca: kat.M3 Marek Wawrowski - 4 miejsce, Paweł Hrankowski - 12 miejsce, Marcin Brzozowski - 15 miejsce, Arkadiusz Wojciechowski - 18 miejsce, Patryk Zajączkowski - 20 miejsce, Bartosz Wolny - 30 miejsce, Dominik Łakomy - 37 miejsce, Maciej Płatek - 48 miejsce.W kat.M2 Krzysztof Wójt - 14 miejsce, w kat.M5  Zdzisław Wasiołka - 8 miejsce, w kat. M6 Michał Kowalewski - 12 miejsce. Zawodnicy już rozpoczęli indywidualne przygotowania do sezonu, który rozpocznie się w marcu 2018 roku. Życzymy powodzenia!

Podsumowanie 2017 roku - sekcja biegowa

Nasi biegacze aktywnie uczestniczyli w imprezach organizowanych w naszym regionie: Bieg kibiców Unii Leszno, CROSS Sułkowiskiego w Boszkowie, Półmaraton w Kościanie i Bieg Niepodległości w Rydzynie. Serdecznie gratulujemy i życzymy zdarcia podeszwy oraz świetnych finiszów w przyszłym roku.

 

Podsumowanie sezonu 2017 - wędkarstwo

Dobiega końca tegoroczny sezon wędkarski. W dniu 14 października 2017 roku na Jeziorze Łoniewskim zostały rozegrane zawody Klubu Fishing Team SPINKO pod nazwą "Jesienne Zakończenie Sezonu". Po dwóch turach emocjonującej rywalizacji (metodą spławikową) zawody wygrał kolega Dawid Łuszczyński. Na drugim miejscu uplasował się pan Walerian Włodarczak. Trzecie miejsce zajął kolega Marcin Stańczuk. Dziękujemy zawodnikom za wspaniałą atmosferę i zabawę nad wodą. Wszystkich chętnych kolegów wędkarzy serdecznie zapraszamy do zasilenia szeregów naszej sekcji.    

Podsumowanie 2017 roku - strzelectwo

W roku 2017 nasza koleżanka Magda Majowicz (Biskup) popisała się dobrym przygotowaniem do sezonu strzeleckiego. Wywalczyła 3 miejsce (w konkurencji karabin sportowy 60 strzałów leżąc) w I Rundzie Pucharu Polski we Wrocławiu. Natomiast w III Rundzie rozegranej w Zielonej Górze w konkurencji karabinu pneumatycznego po emocjonującym finale zdobyła miejsce 4. tuż za podium. Idąc za ciosem na Mistrzostwach Polski Kobiet i Mężczyzn, które odbyły się w lipcu we Wrocławiu, w konkurencji karabin sportowy leżąc zdobyła 10 miejsce. W konkurencji karabin sportowy 3 postawy zakwalifikowała się do finału, gdzie walczyła z czołówką zawodniczej kadry Polski ostatecznie zajmując 8 miejsce w Polsce. Jesteśmy dumni i gratulujemy!

Konkurs dla dzieci - "Święta Bożego Narodzenia oczami dzieci - ozdoba choinkowa 2017"

Firma SPINKO zorganizowała konkurs dla dzieci pracowników "Ozdoba choinkowa 2017". Napłynęł bardzo dużo prac, przepięknych i niezwykle pomysłowych. 1 grudnia br. JURY wybrane spośród pracowników wydziałów: aluminium, żeliwa, odlewni i montażu przyznało po 3 nagrody w dwóch kategoriach wiekowych: 6-9 lat i 10-14 lat oraz wyróżnienia. Wybór był niezwykle trudny, bo wszystkie prace były oryginalne i pięknie wykonane. 16 grudnia br. odbyła się uroczystność, na której podane zostały wyniki konkursu oraz wręczone zostały nagrody i upominki wszystkim uczestnikom. Dziękujemy dzieciom za udział w konkursie. Wasze prace wspaniale ozdabiają zakładową choinkę. Rodzicom gratulujemy tak zdolnych pociech!

16-24.09.2017 Festyn Aktywne Obywatelskie Leszno

Po raz trzeci odbyła się akcja Aktywne Obywatelskie Leszno i Festyn Organizacji Pozarządowych, leszczyńskich instytucji oraz firm zaangażowanych społecznie. SPINKO od lat prowadzi szereg działań uwzględniających w swojej działalności zaangażowanie na rzecz społeczeństwa. Zaangażowanie społeczne naszego zakładu przybiera formę wsparcia finansowego oraz rzeczowego dla organizacji lokalnych oraz byłych pracowników: Związek Inwalidów Wojennych RP, Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niesłyszącym "SPON", Leszczyńskie Stowarzyszenie Dzieciom Niepełnosprawnym, Niepubliczna Szkoła Specjalna Totus Tuus, Stowarzyszenie Amazonek Wschowskich oraz Koło Emerytów i Rencistów SPINKO. W dniu 16 września 2017 roku nasza firma brała czynny udział w Festynie. Stoisko prezentowało się imponująco ukazując różnorodność prowadzonej działalności. Było kolorowo, przez kilka godzin impreza tętniła życiem, a atrakcji było co niemiara. Każdy odwiedzający nie odchodził z pustymi rękami, bowiem firma zapewniła liczne gadżety oraz słodkości. Cieszyliśmy się, że w sąsiedztwie naszej firmy swoje stanowiska miały również organizacje wspierane przez SPINKO, z pewności budowało to jedność i wzajemną współpracę. 

 •  
 •  
 •   
 •  
 •  
 •   
 •  

I połowa 2017 - sekcja kolarska oraz sekcja kręglarska

Reprezentacja SPINKO Cycling Team składa się obecnie z 14 zawodników. W 2017 roku wystartowali w 2 cyklach zawodów: Solid MTB oraz Leszczyńska Liga Rowerowa. Na dzień dzisiejszy zawodnicy SPINKO są na półmetku startów i obecnie zajmują drużynowo 16 miejsce na 30 sklasyfikowanych. W Leszczyńskiej Lidze Rowerowej nasi zawodnicy wzięli udział w 3 z 9 etapów. W klasyfikacji drużynowej zajmują 7 miejsce tracąc przy tym niewiele do rywali znajdujących się obecnie na pozycjach medalowych. W dniu 3 czerwca 2017 roku odbył się wyścig szosowy na dystansie 90 km oraz 30 km. W zawodach wzięło udział około 600 osób. Nasi zawodnicy osiągneli swoje życiówki pod względem wyników: Marek Wawrowski kat.M3 - 11, Bartosz Wolny - 36, Paweł Hrankowski - 39, Marcin Brzozowski - 40, Patryk Zajączkowski - 60, Maciej Płatek - 115, Dominik Łakomy - 141; kat.M2 Krzysztof Wójt - 99; kat.M5 Bronisław Matyla - 33, Zdzisław Wasiołka - 36. 

 •    

Kolejnymi sukcesami zakończył się sezon 2016/2017 dla sekcji kręglarskiej SPINKO. W Mistrzostwach Polski - najważniejszej imprezie sezonu - nasza ekipa zajęła 4 miejsce. W klasyfikacji indywidualnej kolega Remigiusz Szabel zdobył tytuł Indywidualnego Vice-Mistrza Polski. W Gostyńskiej Lidze kolega Adrian Karch był drugi, a w Lidze Leszczyńskiej na drugim i trzecim miejscu zakończyli rozgrywki odpowiednio kolega Jan Prałat i Remigiusz Szabel. W Lidze Leszczyńskiej bardzo dobrze zaprezentowała się Magda Biskup, która wraz z koleżankami stanęła na podium zdobywając 3 miejsce.

Pierwsze półrocze 2017 - sekcja biegowa oraz sekcja wędkarska

Jak co roku w Bukówcu Górnym w pierwszą niedzielę kwietnia spotkali się miłośnicy biegania. Łącznie, na różnych dystansach rywalizowało około 1400 osób. Wśród nich była nasza grupa biegaczy. Trasę 15 km najszybciej pokonał kolega Andrzej Świętek. Bieg Sokoła w Bukówcu Górnym okazał się wielkim świętem biegania. Sekcja SPINKO zaprasza wszystkich chętnych - bieganie wciąga, często nawet uzależnia!

Drugie tegoroczne zawody klubowe Fishing Team SPINKO zostały rozegrane 13 maja 2017 roku w Pawłowicach - staw sportowy "Wyspa". Do walki o cenny puchar stanęło 11 wędkarzy. Przez 4 godziny łowiąc metodą spławikowo - gruntową złowionych zostało kilka wspaniałych okazów linów i leszczy. Wyrównaną rywalizację wygrał kolega Marcin Stańczuk z imponującą wagą 10,096 kg. Drugie  mejsce wywalczył kolega Wiktor Juskowiak z wagą 9,650 kg. Natomiast trzecie miejsce z wagą 6,905 kg przypadło koledze Eugeniuszowi Klimaszewskiemu. Do zobaczenia nad wodą.

I połowa 2017 - sekcja crossfit

Pierwsze półrocze 2017 roku przebiegło pod znakiem intensywnych treningów. Zawodnicy przygotowywali się do letniego sezonu zawodów - Log in Lab w Krotoszynie. W zawodach Double trouble vol. V w Łodzi, nasz kolega Przemysław Klupsz zajął 24 miejsce na 80 uczestników. Dodatkowo w kwietniu wszyscy zawodnicy wzięli udział w klubowych zawodach z okazji II urodzin Crossfit w Lesznie. Kolega Przemysław Klupsz zajął w nich I miejsce. Gratulujemy!

I połowa 2017 - sportowe sukcesy w strzelaniu

Pierwsza połowa roku była bardzo pracowita dla naszej koleżanki Magdy Biskup z działu technologii i konstrukcji SPINKO. W marcu w Rawiczu odbyły się Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski w strzelaniu z broni pneumatycznej. Magda zajęła 3 miejsce w kategorii seniorów i zakwalifikowała sie do super finału, w który zdobyła 2 miejsce. W kwietniu, podczas Pucharu Wiosny w konkurencji karabinu pneumatycznego wywalczyła 12 miejsce, natomiast w I rundzie Pucharu Polski w konkurencji karabin sportowy trzy postawy - miejsce 9. W konkurencji Kpn 40 zajęła 12 miejsce, natomiast ostatniego dnia w karabinie sportowym 60 strzałów leżąc - 3 pozycję. Uzyskane wyniki sportowe pozwoliły Magdzie zakwalifikować się do nadchodzących Mistrzostw Polski Seniorów. Gratulujemy!

3.06.2017 Festyn SPINKO

Dnia 3 czerwca 2017 roku odbył się Festyn SPINKO na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Strzeleckiej w Lesznie. Festyn organizowany jest corocznie dla pracowników i ich rodzin, i ma charakter integracyjny. Przygotowano wiele atrakcji dla dzieci, m.in. dmuchane zamki, trampolinę, gokarty oraz liczne gry i zabawy. W turnieju kręglarskim o puchar Prezesa Zarządu zwyciężyła drużyna Pionu Logistyki i Inwestycji - Magazyn. Zadbano również o część gastronomiczną.

25.05.2017 Dzień Zawodowca w Lesznie - już dziś pomyśl o swojej przyszłości

Tradycją już stał się Dzień Zawodowca organizowany na leszczyńskim Rynku przez Zespół Szkół nr 4 i Cech Rzemiosł Różnych w Lesznie. Tegoroczna edycja odbyła się 25 maja 2017 roku. Firma SPINKO już po raz trzeci zaprezentowała swoje stoisko przykuwając uwagę bogatą ofertą oraz atrakcyjnością ekspozycji skierowaną głównie do młodzieży szkół gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych, a nawet studentów. Nasze stanowisko cieszyło się ogromnym zainteresowaniem wśród młodszych i starszych odbiorców. Firma SPINKO objęła patronatem uczniów klas trzecich Zespołu Szkół nr 4 kształcących się w zawodzie Operator Obrabiarek Skrawających. Dzień Zawodowca to dobra okazja do wskazania młodym ludziom ścieżki rozwoju zawodowego, jakie oferuje leszczyński zakład SPINKO z możliwością zarówno nauki zawodu, jak i dynamicznego rozwoju na stanowiskach pracy. 

15-17.05.2017 - X Międzynarodowa Konferencja Naukowa

W dniach 15-17 maja 2017 roku w Boszkowie w Hotelu "Sułkowski" odbyła się X Międzynarodowa Konferencja Naukowa pod nazwą "Innowacje w odlewnictwie ciśnieniowym". Tematyka konferencji obejmowała zagadnienia naukowe, techniczne, technologiczne i organizacyjne odlewnictwa ciśnieniowego. W konferencji uczestniczyli przedstawiciele różnych firm z kraju i zagranicy. Co roku podczas każdej konferencji, organizowane sa wycieczki do odlewni. Ty razem nasza firma miała przyjemność gości uczestników zjazdu. Ponad 80 osób zagościło w progach SPINKO. Podczas wizyty studyjnej w naszym zakładzie uczestnicy mieli okazję zapoznać się ze specyfiką produkcji aluminiowych odlewów ciśnieniowych oraz wykonujących obróbkę skrawaniem odlewów aluminiowych i żeliwnych na nowoczesnych centrach obróbczych. 

8.10.2016 – Puchar Wiktora Osieczna

8 października 2016 roku wędkarze z klubu Fishing Team Spinko zakończyli tegoroczny cykl zawodów. Jesienne zakończenie sezonu było rozgrywane jako ostatnie zmagania klubowe w bieżącym roku kalendarzowym na jeziorze Łoniewskim. Impreza jednocześnie była podziękowaniem dla Pana Wiktora Juskowiaka za wieloletnie  prowadzenie klubu Fishing Team Spinko, za co w imieniu całej sekcji wędkarskiej dziękujemy. Z tej okazji, po raz pierwszy, główną nagrodą był Puchar Wiktora Spinko. W zawodach spławikowych brało udział 10 klubowiczów. Mimo niesprzyjającej pogody dopisywała świetna atmosfera. Po 4-godzinnej walce na podium stanęli: Marek Cieślarczyk, Eugeniusz Klimaszewski oraz Marcin Stańczuk. Po zakończeniu zawodów nastąpiła ceremonia wręczenia Pucharów dla zwycięzców oraz nagród dla wszystkich uczestników turnieju. Panu Wiktorowi Juskowiakowi wręczono dyplom z podziękowaniami oraz upominek od sekcji wędkarskiej. Na koniec tradycyjne integracyjne spotkanie klubowiczów przy ciepłym posiłku. Zapraszamy wszystkich kolegów wędkarzy do udziału w zawodach w przyszłym sezonie. 

13.10.2016 – wyróżnienie dla Przemysława Dembińskiego

W dniu 13.10.2016 nasz kolega Przemysław Dembiński otrzymał wyróżnienie MAGNA CUM LAUDE. Wyróżnienie to otrzymują najlepsi absolwenci Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Jana Komeńskiego w Lesznie za najlepsze wyniki w nauce, działalność społeczną, naukową, kulturalną, organizacyjną i sportową. Gratulujemy.

15-18.09.2016 - Mistrzostwa Polski OPEN w strzelectwie sportowym

W dniach 15.09 – 18.09.2016 we Wrocławiu odbyły się Mistrzostwa Polski OPEN w strzelectwie sportowym. W zawodach startowali razem mężczyźni i kobiety. Magda Biskup reprezentowała leszczyński klub UKS Lesna Leszno. W konkurencji karabin pneumatyczny 40 strzałów zdobyła złoty medal i tytuł Mistrza Polski wynikiem 388 pkt., broniąc w ten sposób tytułu z ubiegłego roku. W konkurencji karabin dowolny 3×20 strzałów (klęcząc, leżąc, stojąc) została Wicemistrzynią Polski wynikiem 554 pkt. W konkurencji karabin dowolny 40 strzałów leżąc, z wynikiem 382 pkt. zajęła 20 pozycję. Równocześnie Magda informuje, że leszczyński klub prowadzi  nabór do sekcji i zachęca młodzież do przyjścia na strzelnicę. W dniach 22-23.09.2016 prowadzone są DNI OTWARTE, w których programie m in. wystawa broni sportowej, możliwość oddania 10 strzałów z broni pneumatycznej. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy.

27.08.2016 - Zawody wędkarskie o Puchar Dyrektora Spinko

W dniu 27.08.2016 roku wędkarze z klubu Fishing Team Spinko rozegrali zawody spławikowe o Puchar Dyrektora Spinko. Łowiono na Jeziorze Łoniewskim z łodzi. W rywalizacji o cenne trofeum brało udział 12 klubowiczów i zaproszony gość z firmy Perschmann Pan Krzysztof Kaźmierczak.

O miejscach na podium zdecydowały „gramy”. Zwyciężył kolega Marcin Stańczuk z wagą 7,350kg, tuż przed Łuszczyńskim Dawidem waga 7,325kg i Eugeniuszem Klimaszewskim z wagą 7,160kg.

Po zakończeniu zawodów nastąpiła ceremonia wręczenia Pucharów zwycięzcom oraz nagród wszystkim uczestnikom turnieju ufundowanych przez Firmę Perschmann.

Zapraszamy wszystkich kolegów wędkarzy do udziału w zawodach. 

20.08.2016 – 7 Maraton Leszczyński

 W dniu 20.08.2016 odbył się 7 Maraton Leszczyński. Jest to największa impreza biegowa w Lesznie. Biegi organizowane są na różnych dystansach – 10, 21 i 42 km oraz marsz nordic walking na dystansach 10 i 21 km. W imprezie wzięło udział 15 pracowników naszej firmy. Kolega Rafał Biedrowski zajął drugie miejsce w marszu nordic walking na dystansie 21km. Natomiast Jan Stachowski swój bieg na dystansie 10 km zakończył na drugim miejscu w swojej kategorii wiekowej. Wszyscy pracownicy SPINKO ukończyli swoje biegi na wybranych dystansach.

09.07.2016 – zawody wędkarskie Staw Sportowy Dzięczyna

09.07.2016 odbyły się letnie zawody towarzyskie Staw Sportowy Dzięczyna. W zawodach udział wzięło 8 zawodników. I miejsce zajął Grzegorz Neuman, 2 Wiktor Juskowiak, natomiast 3 Dawid Łuszczyński. Gratulujemy!

06.2016 – Zawody crossfitowe R99 Problems Warszawa

W czerwcu miały miejsce zawody crossfitowe R99 Problems w Warszawie. Warunkiem uczestnictwa w tych zawodach było dostarczenie 2 filmów z kwalifikacyjnych treningów. Z pośród 185 zgłoszeń zakwalifikowało się 40 najlepszych zawodników, między innymi kolega Łukasz Kramarczyk reprezentujący SPINKO. Po ciężkich konkurencjach zakończył on zawody w półfinale na 20 miejscu. Wielkie gratulacje!

18.06.2016 - Zawody wędkarskie na stawie Pośrednik Pawłowice

W dniu 18.06.2016 roku wędkarze z klubu Fishing Team Spinko rozegrali zawody spiningowe na stawie Pośrednik Pawłowice. Udział wzięło 9 zawodników.

Zwyciężył kolega Grzegorz Neuman, tuż przed Eugeniuszem Klimaszewskim i Dawidem Łuszczyńskim.

Zapraszamy wszystkich kolegów wędkarzy do udziału w zawodach. 

30.06-03.07 - Mistrzostwa Polski Kobiet i Mężczyzn w strzelectwie sportowym

W dniach 30.06 – 03.07 zostały rozegrane we Wrocławiu Mistrzostwa Polski Kobiet i Mężczyzn w strzelaniu. Magda Biskup zajęła następujące miejsca:

Karabin sportowy 3x20 miejsce 35, Karabin sportowy 60 strzałów leżąc miejsce 54, Karabin pneumatyczny 40 strzałów miejsce 25. Gratulujemy!

04.06.2016 – Leszczyński Maraton Rowerowy

W dniu 4.06.2016 odbył się najważniejszy wyścig szosowy - Leszczyński Maraton Rowerowy. To już XI edycja tej imprezy w Lesznie. Pogoda na ściganie była wręcz wzorowa, a trasa prowadziła najpiękniejszymi zakątkami naszego regionu. Na starcie stanęło blisko 850 zawodników. Do pokonania nasi zawodnicy mieli dwa dystanse 30 km oraz 90 km. Na pierwszym dystansie wystartowało blisko 90 zawodników. Ogromny sukces odniósł Brodziak Maciej zajmując 4 miejsce, pokonując trasę z czasem 49:53 sekund. Na 9 miejscu na metę przybył Łapacz Michał z czasem 50:01. Na kolejnych miejscach zameldowali się: Dembiński Przemysław 19 miejsce, Władkowski Piotrek 56 miejsce. Na dystansie 90 km jako pierwszy linie mety z drużyny Spinko Cycling Team  przekroczył Wawrowski Marek z czasem  2:17:43, 2 miejsce Wolny Bartosz z czasem 2:22:08, 3 miejsce Brzozowski Marcin z czasem 2:22:49, 4 miejsce ten sam czas uzyskali Hrankowski Paweł oraz Krzysztof Wójt 2:42:14, 5 miejsce Kowalewski Michał 2:42:47 (12 miejsce w swojej kategorii). Jako 6 w drużynie zameldował się Dominik Łakomy uzyskując czas 3:07:18, a na 7 nasz weteran szos Wasiołka Zdzisław 3:36:45. Wszystkim zawodnikom oraz naszym kibicom gratulujemy.

04.06.2016 – Zawody wędkarskie w Dzięczynie o Puchar Prezesa Spinko.

W dniu 04.06.2016 roku zostały rozegrane zawody wędkarskie o Puchar Prezesa Spinko na łowisku w Dzięczynie - staw sportowy. Do rywalizacji o cenne trofeum stanęło 13 wędkarzy z klubu Fishing Team Spinko oraz zaproszeni goście z firmy Sandvik, Pan Przemysław Białek oraz Maciej Michalski. Od pierwszych minut trwania zawodów w podbierakach lądowały na różnych stanowiskach piękne okazy leszczy, karasi, czy linów i trudno było oszacować które stanowiska miały największe szanse na wygraną. W ostatniej godzinie wędkowania Marek Cieślarczyk po kilku minutowej walce złowił pięknego karpia o wadze przekraczającej 4 kg, który razem z wcześniej złowionym linem zatrzymał wskazanie wagi na wyniku 6,015kg. Drugą lokatę wywalczył Dawid Łuszczyński z wynikiem 4,415 kg, a tuż za nim z niewielką stratą Dyrektor Bernard Konieczny z wagą 3,610 kg. Na zakończenie zawodów nastąpiła ceremonia wręczenia Pucharów zwycięzcom oraz nagród wszystkim uczestnikom turnieju ufundowanych przez Firmę Sandvik, za co serdecznie dziękujemy. Na koniec odbyło się spotkanie integracyjne klubowiczów w miejscowej restauracji.
Zapraszamy wszystkich kolegów wędkarzy do udziału w zawodach.

05.2016 - Sukcesy Magdy Biskup – strzelec UKS Lesna Leszno

Jesteśmy dumni z naszego pracownika Magdy Biskup, która doskonale radzi sobie w Pucharze Polski. Strzelająca z karabinu pneumatycznego Magda zajęła w finałach odpowiednio 7 i 4 miejsca. Należy podkreślić, że nasza koleżanka zdobyła I miejsce w konkurencji karabin pneumatyczny 40 strzałów w Mistrzostwach Polski Open we Wrocławiu w 2015 roku. Natomiast w konkurencji karabin dowolny 40 strzałów zajęła 5 miejsce. Bieżący rok to również pasmo sukcesów: -2 miejsce karabin pneumatyczny 40 (kpn 40) w Mistrzostwach Wielkopolski Open w Rawiczu,  - 4 miejsce kpn 40 w Zawodach klasyfikacyjnych „Wielki Puchar Kaczawy” w Złotoryi,  - 10 miejsce kpn 40 w „Pucharze Wiosny” we Wrocławiu, - w I Rundzie Pucharu Polski we Wrocławiu Magda zajęła 11 miejsce w konkurencji karabin sportowy 3 x 20, 7 miejsce  w kpn 40, 12 miejsce karabinie sportowym 60 leżąc.
Przed nią Mistrzostwa Polski Kobiet i Mężczyzn we Wrocławiu. Trzymamy za nią kciuki.

05.2016 – Zawody kręglarskie

Dobra passa ekipy kręglarskiej nadal trwa. W zakończonych rozgrywkach Leszczyńskiej Ligi sekcja Spinko zdobyła drużynowo II miejsce. Natomiast w Gostyńskiej Lidze zdobyli I miejsce. Mistrzostwa Polski na Leszczyńskiej kręgielni zakończyły się bardziej pechowo, bo 4 miejscem. W Pucharze Polski nasza sekcja wywalczyła 4 i 6 miejsce indywidualnie. Wyniki dobre, ale apetyty jeszcze większe. Przed nimi kolejne zawody.

05.2016 - Maratony kolarskie – Śrem, Sława, Smyczyna

Zawodnicy Spinko Cycling Team wystartowali w drugim cyklu maratonu Solid MTB. Do pokonania mieli dwa możliwe dystanse mini 29 km oraz mini 55km. Zawodnicy SPINKO zajęli odpowiednio mini: Wawrowski Marek 27 miejsce w M3, Brzozowski Marcin 94 miejsce w M3. Na dystansie mega Bartosz Wolny miejsce 37 w M3.
W Sławie odbyły się zawody z cyklu Solid MTB. W  barwach naszej drużyny wystartowali na dystansie mini 39 km : Wawrowski Marek (M3) miejsce 18, Brzozowski Marcin (M3) miejsce 47. Na dystansie mega 60 km: Bartosz Wolny (M3) miejsce 25. 
Zawody w Smyczynie odbywają się w ramach Leszczyńskiej Ligi Rowerowej. Na starcie stanęło aż 9 naszych reprezentantów. Dla uczestników przygotowano dwa dystanse: mini 32km oraz mega 64 km. Wyniki dystansu mini: Wawrowski Marek 9 miejsce w kategorii M3, Wójt Krzysztof 24 miejsce w M3, Hrankowski Paweł 32 miejsce w M3, Płatek Maciej  48 miejsce M3, Łakomy Dominik 64 miejsce w M3, Władkowski Piotr 69 miejsce w M3.
Dystans mega około 64 km na 3 miejscu w kategorii wiekowej M5 uplasował się nasz reprezentant Dariusz Skrzypek natomiast Zdzisław Wasiołka (M5) zajął również wysokie 6 miejsce. W kategorii wiekowej M3 Bartosz Wolny zajął 10 miejsce. Wszystkim uczestnikom gratulujemy.

05.2016 - Kolejne zawody naszych biegaczy

W maju pracownicy Spinko brali udział w kolejnych zawodach: XXXII Bieg Zwycięstwa Bojanowo - 08.05.2016 , V Towarzyski Półmaraton Wilkowice - 14.05.2016 oraz IV Bieg 3R PWSZ Dla Regionu Rydzyna-Dąbcze - 22.05.2016. Przed nimi wiele treningów oraz kolejne zawody. Trzymamy kciuki.

14.05.2016 – Zawody Crossfitowe „Road to Rodeo” Poznań

Dnia 14.05.2016 odbyły się zawody Crossfitowe w Poznaniu „ Road to Rodeo”. Drużynę SPINKO reprezentowało dwóch zawodników: Łukasz Kramarczyk oraz Przemysław Klopsz. Łukasz Kramarczyk dostał się do finału i zajął 7 miejsce, a Przemek Klopsz zakończył zawody na 22 miejscu wśród 90 osób startujących. Gratulujemy.

07.05.2016 – Zawody wędkarskie w Pawłowicach

Kolejne zawody klubowe Fishing Team Spinko zostały rozegrane w Pawłowicach nad malowniczym stawem sportowym ‘Wyspa”. Do rywalizacji o cenny puchar stanęło 16 wędkarzy. Przez cztery godziny łowiąc metodą spławikowo – gruntową złowionych zostało kilka wspaniałych okazów. Wygrał Dyrektor Bernard Konieczny z wynikiem 2,050kg, drugie miejsce z wynikiem 1,795kg należało do Wiktora Juskowiaka. Atmosfera standardowo wyśmienita, koleżeńskie spotkanie zakończone wspólnym, pysznym obiadem na świeżym powietrzu. Do zobaczenia nad wodą.

30.04 – 03.05.2016 - Wycieczka do Drezna

W długi weekend 36 pracowników wybrało się na firmową wycieczkę, której główną atrakcją było zwiedzanie Drezna. Nie zabrakło również pieszej wycieczki po Górach Izerskich, zwiedzania Świeradowa oraz wyjazdu do Aqua Paku w Hotelu Malachit. Wieczorami nasi pracownicy spędzali czas przy stole grillowym w towarzystwie dobrej muzyki.

 

23.04.2016 - Zawody wędkarskie

Członkowie sekcji wędkarskiej Fishing Team Spinko rozegrali pierwsze w tym roku indywidualne zawody spławikowo – gruntowe. W rywalizacji na stawie sportowym w Dzięczynie brało udział 14 zawodników. Tego dnia bezkonkurencyjny okazał się Marcin Stańczuk, złowił wiele wspaniałych okazów o łącznej wadze 13,115 kg. Drugie miejsce zajął Zbigniew Maćkowiak, natomiast trzecie Marek Grędziak.

Zawody zostały rozegrane w miłej i przyjacielskiej atmosferze. Wszystkich kolegów wędkarzy zapraszamy do czynnego udziału w zawodach. 

04.2016 – Nowe sekcja sportowa CrossFit SPINKO

W tym roku powstała nowa sekcja sportowa CrossFit SPINKO. Naszymi reprezentantami są: Darek Bugzel, Maciej Hawrylak, Przemek Klupsz, Łukasz Kramarczyk, Piotr Orzałkiewicz, Jakub Pudzianowski, Przemysław Szymański, Dariusz Skrzypczak.

Co to za dyscyplina? CrossFit składa się z trzech elementów: gimnastyki, podnoszenia ciężarów oraz tzw. “cardio”, czyli ćwiczeń wydolnościowych. W jednym zdaniu: “Są to ciągle zmienne ruchy funkcjonalne o wysokiej intensywności.” 02.04.2016 odbyły się II  zawody CrossFitowe w Lesznie, organizowane przez KLUB CROSSFIT LESZNO. Wśród zawodników reprezentujących Spinko najlepszą lokatę zajął Przemysław Klupsz - II miejsce. Kolejne zawody odbyły się w Zielonej Górze, gdzie Łukasz Kramarczyk zajął 12 miejsce.

Zapraszamy do naszej sekcji wszystkich zainteresowanych, szczególnie nasze koleżanki

02-04.2016 Udział naszych biegaczy w zawodach

Sekcja biegowa już rozpoczęła swój sezon. 20.02.2016 nasi biegacze wzięli udział w biegu górskim Leszno-Grzybowo na trasie 10 km drogami leśnymi, a 28.02.2016 w Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Lesznie. Bieg rozegrany został na dystansie ok. 5 km. Natomiast 3.04.2016 odbył 31 Bieg Sokoła w Bukówcu Górnym. Ponad 500 osób stanęło na starcie na dystansie 15 kilometrów, w tym również nasi reprezentanci. 17 kwietnia przy zbiorniku w Rydzynie odbyła się kolejna edycja imprezy sportowej "Transplantacja - jesteśmy na tak". Dystans ok. 7km 

03.04.2016 – VI Leśne Kryterium Rowerowe Trzebania

Zawody odbyły się na terenach leśnych w okolicy miejscowości Trzebania k/Leszna. Starty odbywały się na dwóch dystansach mini 28 km oraz mega 49 km.

Zawodnicy Spinko Cycling Team zajęli następujące miejsca w kategoriach wiekowych:

Dystans mini
Miejsce 15 Marek Wawrowski MINI_M3 , m.23 Paweł Hrankowski MINI_M3, m.27 Krzysztof Wójt MINI_M2, m.39 Maciej Płatek MINI_M3, m.4 Michał Kowalewski MINI_M6 , m.65 Dominik Łakomy MINI_M3, m.45 Jerzy Szwałek MINI_M4 , m.73 Michał Łapacz MINI_M3

Dystans mega

Miejsce 14 Marcin Brzozowski MEGA_M3, m.15 Bartosz Wolny MEGA_M3, m.7 Dariusz Skrzypek MEGA_M5, m.9 Zdzisław Wasiołka MEGA_M5.

02.04.2016 – SOLID MTB Maraton

2.04.2016 odbyła się druga edycja SOLID MTB MARATON. Jej inauguracja miała miejsce w miejscowości Krzywiń. Zawodnicy startowali w dwóch dystansach mini 38 km oraz mega 70 km. Na dystansie mini najlepiej zaprezentował się Marek Wawrowski zajmując 31 miejsce w M3. Natomiast na dystansie mega Bartosz Wolny uplasował się na 20 miejscu w M3, a Brzozowski Marcin  na 21 równieź w M3.

20.03.2016 - Czasówka Belęcin

Zawodnicy Spinko Cycling Team rozpoczęli już Sezon 2016. 121 miłośników kolarstwa szosowego wystartowało w VI Jeździe Indywidualnej na Czas im. Bolesława Zajiczka w Nowym Belęcinie. 
Spinko Cycling Team reprezentowało 12 zawodników: Michał Kowalewski, Bernard Konieczny, Bartosz Wolny, Brzozowski Marcin, Wawrowski Marek, Płatek Maciej, Hrankowski Paweł, Łapacz Michał, Maciej Brodziak, Szwałek Jerzy, Dominik Łakomy, Krzysztof Wójt, Zdzisław Wasiołka. Trasa liczyła 20,5 km. Zawody należy zaliczyć do udanych, większość naszych pracowników poprawiło swoje czasy w porównaniu do lat ubiegłych.

07.01.2016 – Wyjazd Integracyjny.

Jak co roku nasi pracownicy wyjechali w Góry Izerskie do Czech, by szkolić swoje umiejętności narciarskie. Warunki pogodowe były sprzyjające, tak więc wszyscy wrócili zadowoleni i wypoczęci.

12.04.2015 - 30 Bieg Sokoła.

W niedzielę, 12 kwietnia 2015r. w Bukówcu Górnym odbył się 30 Bieg Sokoła. Zawody rozgrywane są na dystansie 1 km, 2 km, 5 km oraz 15 km. W tegorocznym biegu wzięło udział łącznie 1398 zawodników. Wśród nich nie zabrakło pracowników Spinko. Wyniki na stronie http://biegsokola.com/wyniki.  Poniżej galeria z ich przebiegu.

 •  
 •  
 •  
 •  

 

25.03.2015 - Udział w ogólnopolskim programie "Dzień Przedsiębiorczości".

Spinko kolejny rok z rzędu wzięło udział w organizowanym przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości - pod Honorowym Patronatem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego - "Dniu Przedsiębiorczości". Program daje młodym ludziom możliwość zweryfikowania swoich wyobrażeń o wymarzonym zawodzie, zapoznania się w praktyce z jego specyfiką oraz pozyskania informacji o wymaganym wykształceniu, umiejętnościach czy predyspozycjach niezbędnych do jego wykonywania. Poniżej Podziękowanie od Zespołu Szkół Ekonomicznych w w Lesznie za umożliwienie uczniom odbycia jednodniowych praktyk w ramach programu.

31.01.2015 - Zabawa karnawałowa.

Kolejny rok z rzędu, pracownicy SPINKO wraz z osobami towarzyszącymi mieli okazję do szampańskiej zabawy z okazji panującego karnawału. Już tradycyjnie, przy muzyce zespołu "Paradise" bawiło się niespełna 170 osób. Poniżej galeria z jej przebiegu.

Grudzień 2014 - Sekcja Biegowa SPINKO - podsumowanie sezonu.

Pracownicy SPINKO należący do Sekcji Biegowej starają się brać udział we wszystkich zawodach lub akcjach biegowych w okolicach Leszna. W tym roku uczestniczyli w wielu zawodach, m.in.: Bieg Sokoła Bukówiec Górny, Półmaraton, Ćwierćmaraton Leszno, Bieg Górski Leszno/Grzybowo, Nasza Dycha Gostyń, Wolsztyńska Dziesiątka, Międzynarodowy Półmaraton Kościan. Pracownicy SPINKO biorą udział również w akcjach takich jak: Nocny trening biegowy, Test Coopera czy Parkrun. Jako najlepsze osiągnięcie uzyskane w tym roku należy wspomnieć 4 miejsce Andrzeja Świętek w Półmaratonie Leszczyńskim. W kolejnym sezonie życzymy wszystkim biegaczom wspaniałej rywalizacji oraz sukcesów w ukochanym sporcie.

Grudzień 2014 - Leszczyńska Liga Rowerowa - podsumowanie sezonu.

Rok 2014 w drużynowej klasyfikacji Leszczyńskiej Ligi Rowerowej 2014 sekcja kolarska SPINKO zakończyła na bardzo dobrym 8 miejscu, na 80 sklasyfikowanych zespołów. Większość drużyny stanowi grupa wiekowa M3 (30-40 lat), w tej kategorii do najlepszych w Leszczyńskiej Lidze należą - Bartosz Wolny i Marek Wawrowski. Jednak największe osiągnięcia zdobyli nasi bardziej doświadczeni reprezentanci. W końcowej klasyfikacji całego cyklu Leszczyńskiej Ligi Rowerowej 2014, w kategorii M6/Mini - Michał Kowalewski zajął drugie miejsce, a w kategorii M5/Mega nasz jedyny reprezentant na długich dystansach Zdzisław Wasiołka znalazł się na czwartym miejscu. Młodsi koledzy nadal "głodni" zwycięstw z nadzieją oczekują kolejnego sezonu i walki o najwyższe miejsca w zawodach. 

18.10.2014 - Zawody Wędkarskie

W sobotę, 18 października 2014r. odbyły się ostatnie zawody z cyklu GP Sekcji SPINKO Leszno. Zarówno pogoda, jak i ryby dopisały. Wędkarze łowili głównie leszcze i płocie. Po zakończeniu zawodów pierwsze miejsce zajął Franciszek Stachowiak, drugie miejsce przypadło Wiktorowi Juskowiakowi, natomiast na trzecim uplasował się pan Eugeniusz Klimaszewski. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i życzymy udanego sezonu wędkarskiego w 2015r.

31.05.2014 – Zawody Wędkarskie

W sobotę, 31 maja 2014r. odbyła się kolejna tura zawodów Sekcji SPINKO Leszno. Tym razem zawodnicy rywalizowali o Puchar Prezesa SPINKO na stawie sportowym w Dzięczynie. Jak zawsze rywalizacja odbyła się w koleżeńskiej, ale walecznej atmosferze. Po podliczeniu wyników z dwóch trzygodzinnych tur najlepszy okazał się Franciszek Stachowiak. Drugie miejsce zajął Jacek Poprawski, na

Nasi
Partnerzy
w biznesie: